Την 4η νίκη τους σε έξι αγώνες του ΝΒΑ σημείωσαν οι Μιλγουόκι Μπακς περνώντας μέσα από την Ατλάντα με το 117-106 επί των Χοκς. Κορυφαίος τους για μία ακόμη βραδιά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο Έλληνας φόργουορντ συνέχισε τις μεγαλειώδεις εμφανίσεις του στην αρχή της σεζόν έχοντας 33 πόντους σε 38 λεπτά με 4/6 βολές, 13/18 δίποντα, 1/3 τρίποντα κι ακόμη 11 ριμπάουντ, πέντε ασίστ και μόνο ένα λάθος.

Σε έξι ματς πλέον, ο σούπερ σταρ των «ελαφιών» έχει μέσους όρους 34,7 πόντων (με 63,1% εντός παιδιάς), 10,7 ριμπάουντ, 5,5 ασίστ, 2 κλεψιμάτων και 1 κοψίματος.

Στο Σακραμέντο, οι Κινγκς έχασαν από την πρώτη περίοδο την επαφή με το σκορ (16-35) και τελικά υποχρεώθηκαν στην 5η ήττα τους σε έξι ματς από τους Ουίζαρντς με 83-110. Πολύ καλός πάντως στο διάστημα στο οποίο αγωνίστηκε (17΄) ήταν ο Κώστας Κουφός. Ο διεθνής μας σέντερ είχε επτά πόντους με 3/4 βολές, 2/4 δίποντα και 10 ριμπάουντ. Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Γιώργος Παπαγιάννης (7΄) που δεν επιχείρησε σουτ και μάζεψε ένα ριμπάουντ.