Η συγκλονιστική εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν ήταν αρκετή για τους Μιλγουόκι Μπακς. Οι Σικάγο Μπουλς επικράτησαν με 113-106 στη δεύτερη παράταση και πλέον προηγούνται με 3-0 νίκες.

Ο Ελληνας διεθνής φόργουορντ έκανε ατομικό ρεκόρ πόντων σε αγώνα πλέι οφ, τελείωσε το παιχνίδι με 25 πόντους έχοντας 10/22 σουτ, ενώ μάζεψε και 12 ριμπάουντ. Μάλιστα, έβαλε τους 17 από αυτούς στο πρώτο ημίχρονο όπου η ομάδα του έφτασε να προηγηθεί έως και με διαφορά 18 πόντων, πριν τελικώς αναλάβει δράση ο Ντέρικ Ρόουζ. Οι Μπακς είχαν δύο ευκαιρίες για να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά τόσο στην τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας όσο και σε αυτή της παράτασης, δεν βρήκαν στόχο. Πλέον οι Μπουλς προηγούνται με 3-0 νίκες και χρειάζονται μία ακόμη για να εξασφαλίσουν θέση στην ημιτελική φάση των πλέι οφ στην Ανατολή.