Ο Ναν έκανε πληθωρική εμφάνιση πετυχαίνοντας 18 πόντους με 2/4 δίποντα και 4/5 τρίποντα, ενώ ο 28χρονος Αμερικανός σούτινγκ γκαρντ πήρε 6 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ και έκανε 3 κλεψίματα.

Ο Ναν ήταν εκείνος που με τρίποντο μείωσε σε 85-84 για τους «πράσινους» με 49’’ να απομένουν για την λήξη της αναμέτρησης και μετά το άστοχο χουκ του Τζάστιν Τίλμαν, κέρδισε το φάουλ ξανά από τον Τίλμαν στην προσπάθεια του για διείσδυση 13’’ πριν το τέλος του αγώνα.

Ο 28χρονος Αμερικανός σούτινγκ γκαρντ ευστόχησε στις δύο βολές (86-85) και έδωσε τη νίκη στον Παναθηναϊκό, καθώς το ελεύθερο τρίποντο του Τσέισον Ραντλ σχεδόν με την εκπνοή του ματς ήταν άστοχο για την Ένωση.

Με επτά πόντους με ένα τρίποντο του Μάριους Γκριγκόνις, οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 7 (25-18) στο τέλος της πρώτης περιόδου. Με σερί 7-0 στα τελευταία ενάμιση λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με διψήφια διαφορά (48-37).

Η ΑΕΚ Betsson, ωστόσο, στην τρίτη περίοδο με 9 πόντους με ένα τρίποντο του Εμφιόντου Καμπενγκέλε, 8, επίσης, με ένα τρίποντο του Μιντάουγκας Κουζμίνσκας και 7 (1) του Όμηρου Νετζήπογλου και επιμέρους σκορ 25-19, κάλυψε την διαφορά και τελείωσε το δεκάλεπτο με προβάδισμα τριών πόντων (66-63).

Η «ομάδα του τριφυλλιού» προσπέρασε ξανά με δύο σερί σουτ έξω από τα 6,75 μέτρα του Ναν (74-72) λίγο μετά το 34’, όμως, η Ένωση αντέδρασε με πρωταγωνιστές τους Κουζμίνσκας, Τίλμαν και ο νικητής κρίθηκε στο τέλος.

Από τους «πράσινους» ξεχώρισαν ακόμη οι Κώστας Σλούκας, Γκριγκόνις, ενώ από την ΑΕΚ Betsson καλύτεροι ήταν οι Κουζμίνσκας, Τίλμαν, Καμπενγκέλε και Νετζήπογλου.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 48-37, 63-66, 86-85.