ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τι λένε οι αριθμοί

04-03-2017
ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ AΡΙΘΜΟΙ

Μία μόλις νίκη μετρά ο Άρης στην έδρα του Παναθηναϊκού Superfoods με τους «πράσινους» να έχουν επικρατήσει 23 φορές για την κανονική περίοδο ενώ μετρούν και οκτώ νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια για τα πλέι οφ.

02-03-2017

Για πρώτη φορά θα αναμετρηθούν στην Πάτρα ο Προμηθέας με την ΑΕΚ, με τους νεοφώτιστους να μετρούν τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία τους παιχνίδια ενώ οι «κιτρινόμαυροι» έχουν έξι νίκες στα επτά παιχνίδια μέσα στο 2017.

02-03-2017

Τρεις συνεχόμενες εντός έδρας νίκες το πρωτάθλημα μετρά ο ΠΑΟΚ που υποδέχεται τα Τρίκαλα BC Aries που δεν έχουν καταφέρει να νικήσουν ποτέ στο κλειστό της Πυλαίας.

02-03-2017

Μία νίκη χωρίζει τις δύο ομάδες με τον γηπεδούχο Κόροιβο να έχει τέσσερις νίκες σε εννέα εντός έδρας αναμετρήσεις σε αντίθεση με τον Απόλλων Carna που δεν έχει νικήσει φέτος μακριά από την έδρα του.

02-03-2017

Για πρώτη φορά θα αναμετρηθούν στην Κρήτη το Ρέθυμνο Creta Kings και η Κύμη Seajets, με τους γηπεδούχους να έχουν επτά νίκες σε εννιά αναμετρήσεις στην έδρα τους σε αντίθεση με τους Ευβοιώτες που δεν έχουν ακόμα νίκη μακριά από τη Χαλκίδα.

02-03-2017

Πρώτη συνάντηση στη Λευκάδα για την Δόξα και τον Κολοσσό H Hotels με τους γηπεδούχους να βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ οι Ρόδιοι ισοβαθμούν στην πέμπτη θέση.

27-02-2017
ΡΕΚΟΡ AΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ, ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ AΡΙΘΜΟΙ

Τις 13 διαδοχικές νίκες στην έδρα του Απόλλωνα Π. Carna έφτασε ο Ολυμπιακός στις συναντήσεις των δύο ομάδων είτε για την κανονική περίοδο είτε για τα πλέι οφ της STOIXIMAN.GR Basket League. Η τελευταία νίκη του Απόλλωνα ήταν στις 17/4/1997 για τα πλέι οφ.

27-02-2017

Ο Παναθηναϊκός Superfoods νίκησε τον Κολοσσό Η Hotels για 11η συνεχόμενη φορά σε συνάντησή του για την κανονική περίοδο στο «Βενετόκλειο» με τους «πράσινους» να μην έχουν ηττηθεί ποτέ από την ομάδα της Ρόδου σε αγώνα για την regular season ανεξαρτήτως έδρας.

26-02-2017

Περίπου 20 χρόνια έχουν μεσολαβήσει από τη μοναδική νίκη του Απόλλωνα Π. Carna κόντρα στον Ολυμπιακό για την STOIXIMAN.GR Basket League. Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ρεκόρ 39-1 στις αναμετρήσεις τους με τους Πατρινούς και ειδικότερα μετρούν 21-0 ως γηπεδούχοι και 18-1 ως φιλοξενούμενοι