ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τι λένε οι αριθμοί

08-01-2017
ΡΕΚΟΡ AΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ, ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ AΡΙΘΜΟΙ

Την πέμπτη ευρύτερη νίκη της επί του Άρη στην Αθήνα ισοφάρισε η ΑΕΚ με το 81-61 του ΟΑΚΑ, που είναι παράλληλα η τρίτη μεγαλύτερη νίκη σε κανονική περίοδο.

08-01-2017

Αλώβητη κράτησε την έδρα του απέναντι στον Απόλλωνα Π. Carna, το Λαύριο καθώς νίκησε και στην τέταρτη αναμέτρηση τους για πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα έχει δύο νίκες στην STOIXIMAN.GR Basket League και ισάριθμες σε επίπεδο Α2.

08-01-2017

Ο Κόροιβος ήταν ο νικητής στην πρώτη αναμέτρηση με τον Προμηθέα, καθώς οι δύο ομάδες δεν είχαν συναντηθεί ξανά στο παρελθόν. Παράλληλα ήταν και η πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

08-01-2017

Την πρώτη της νίκη εκτός Λευκάδας στην παρουσία της στην STOIXIMAN.GR Basket League σημείωσε η Δόξα στο Ρέθυμνο, καθώς μέχρι τώρα είχε νικήσει μόνο μέσα στην έδρα της. Παράλληλα ήταν και η πρώτη της νίκη στην Κρήτη σε επίπεδο πρωταθλήματος καθώς μέχρι τώρα μετρούσε τέσσερις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια με ομάδες του νησιού (ΟΦΗ και Ηράκλειο).

08-01-2017

Ο Κολοσσός Η Hotels δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Θεσσαλία κόντρα στα Τρίκαλα BC Aries, όμως ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος έχει λόγο για να θυμάται τη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Ο φόργουορντ του Κολοσσού συμπλήρωσε 300 συμμετοχές στην STOIXIMAN.GR Basket League και έγινε μόλις ο 39ος παίκτης στην ιστορία της λίγκας που ξεπερνά το συγκεκριμένο αριθμό αγώνων.

07-01-2017
ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ AΡΙΘΜΟΙ

Συνολικά 37 φορές έχει υποδεχθεί ο ΠΑΟΚ τον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα. Οι 24 από αυτές είναι για την κανονική περίοδο και οι άλλες 13 για τα πλέι οφ με αποκορύφωμα τους τελικούς της σεζόν 1999/2000.

05-01-2017

Συνολικά 28 φορές έχει υποδεχθεί τον Άρη η ΑΕΚ είτε για την κανονική περίοδο είτε για τα πλέι οφ, με την Ένωση να έχει νικήσει τις 23 από αυτές και τις άλλες πέντε να έχει πανηγυρίσει ο Άρης.

05-01-2017

Τρεις φορές έχουν υποδεχθεί τα Τρίκαλα BC Aries τον Κολοσσό H Hotels με τους Θεσσαλούς να έχουν επικρατήσει τις δύο και άλλη μία να έχει πανηγυρίσει η ομάδα της Ρόδου.

05-01-2017

Την περυσινή σεζόν συναντήθηκαν για πρώτη φορά σε επίπεδο STOIXIMAN.GR το Λαύριο DHI με τον Απόλλωνα Π. Carna με τους γηπεδούχους να επικρατούν στις αντίστοιχες αναμετρήσεις.