Ο ΕΣΑΚΕ και ο ΠΣΑΚ παράλληλα με το "ΕΚΟ All Star Game '18" διοργανώνουν μια σειρά κοινωνικών ενεργειών σε συνεργασία με την ανεξάρτητη ανθρωπιστική οργάνωση «PRAKSIS» που σχεδιάζει και υλοποιεί προγράμματα κοινωνικής στήριξης και ιατρικής δράσης.
Ο Ίαν Βουγιούκας του Παναθηναϊκού Superfoods θα αγωνιστεί με την ομάδα των Greek Stars στο ΕΚΟ All Star Game ’18, που θα γίνει την προσεχή Κυριακή (11/2, 18:00) στο κλειστό γυμναστήριο της Πάτρας «Δημήτριος Τόφαλος», αντί του τραυματία Σοφοκλή Σχορτσανίτη των Τρικάλων Bc Aries.
Το All Star Game είναι πάνω από όλα διασκέδαση και χαρά! Γι’ αυτό πέρα από το αγωνιστικό μέρος, το show είναι πλούσιο κατά την διάρκεια του εορταστικού διημέρου. Οι φίλες και οι φίλοι που θα παρακολουθήσουν το ΕΚΟ All Star Game ’18 θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν ένα πλούσιο θεαματικό πρόγραμμα στο «Δημήτριος Τόφαλος» της Πάτρας το προσεχές Σαββατοκύριακο.
Το ΕΚΟ All Star Game επιστρέφει μετά από τέσσερα χρόνια διακοπής, στην Πάτρα και στο κλειστό γυμναστήριο «Δημήτριος Τόφαλος» το διήμερο 10-11 Φεβρουαρίου. Η πώληση των εισιτηρίων για την 22η διοργάνωση της «γιορτής» του επαγγελματικού μπάσκετ συνεχίζεται.
Ο Γιώργος Λιανός θα είναι ο παρουσιαστής του ΕΚΟ All Star Game ‘18! Ο δημοφιλής τραγουδιστής, τηλεπαρουσιαστής και ραδιοφωνικός παραγωγός Γιώργος Λιανός, δεύτερος νικητής του «Fame Story 3», έχει αναλάβει να υποδεχθεί τους θεατές την προσεχή Κυριακή (11/2) στο κλειστό γυμναστήριο «Δημήτριος Τόφαλος», να τους βάλει στο κλίμα της γιορτής, και να αποτελέσει τον... σύνδεσμο τους με τα δρώμενα στο παρκέ του ως παρουσιαστής του EKO All Star Game ’18.
Το πλήρες πρόγραμμα των τριήμερων (9-11/2) εκδηλώσεων του ΕΚΟ All Star Game '18, που θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα με το αγωνιστικό μέρος να φιλοξενείται στο κλειστό γυμναστήριο «Δημήτριος Τόφαλος» έχει ως εξής.
Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΣΑΚΕ και ο πρόεδρος του κ. Βαγγέλης Γαλατσόπουλος εκφράζουν την θλίψη τους για την απώλεια του Γιώργου Κούζα και τα ειλικρινή συλλυπητήρια τους στην οικογένεια και στους οικείους του εκλιπόντος.
Την πεποίθηση ότι το «ΕΚΟ» All Star Game 2018» θα προσφέρει στον κόσμο του μπάσκετ όμορφες στιγμές και θα καθιερωθεί πια ως θεσμός στο ελληνικό μπάσκετ, εξέφρασαν ο γενικός διευθυντής εγχώριας και διεθνούς εμπορίας του Ομίλου ΕΛΠΕ Ρομπέρτο Καραχάννας, ο πρόεδρος Επιμελητηρίου Αχαϊας-διευθυντής μάρκετινγκ και εξαγωγών της βιομηχανίας Λουξ Πλάτων Μαρλαφεκας και ο σύμβουλος Δημάρχου Πατρέων επί Αθλητισμού Τάκης Πετρόπουλος στο πλαίσιο της συνέντευξης Τύπου που έγινε σήμερα στην Πάτρα.
Η αντίστροφη μέτρηση για το ΕΚΟ All Star Game '18, το οποίο θα διεξαχθεί στην Πάτρα στις 10 & 11 Φεβρουαρίου, αρχίζει με την ανακοίνωση των αθλητών που απαρτίζουν τις ομάδες της μεγάλης γιορτής του μπάσκετ!
Το τουρνουά μπάσκετ των Ολυμπιακών Αγώνων άρχισε με ήττα για την Εθνική ομάδα των ανδρών. Η ελληνική ομάδα ηττήθηκε από τον Καναδά με 79-86. Επόμενη υποχρέωση της την Τρίτη (30/7, 12:00) απέναντι στην Ισπανία.
Μετά την ανανέωση του συμβολαίου του Μιντάουγκας Κουζμίνσκας, η ΑΕΚ Betsson προχώρησε στην πρώτη προσθήκη στο ρόστερ της ανακοινώνοντας την απόκτηση του Πρέντις Χαμπ.
Δύο μέρες μετά την ανακοίνωση της απόκτησης του Νεοκλή Αβδάλα, το Περιστέρι προχώρησε και στην πρώτη κίνηση του στην αγορά των ξένων. Ανακοίνωσε την απόκτηση του έμπειρου, Αμερικανού γκαρντ Σι Τζέι Χάρις.
Η παραμονή του Μίροσλαβ Ραντούλιτσα ήταν το τελευταίο κομμάτι που μπήκε στο παζλ του ρόστερ του Αμαρουσίου της νέας σεζόν, αφού οι «κιτρινόμαυροι» ανακοίνωσαν την παραμονή του και για την περίοδο 2024-25.