Τα πολλά προβλήματα που περιόρισαν τις επιλογές της ΑΕΚ, κρατώντας και τον Δημήτρη Μαυροειδή για 27' στο παρκέ. Ο έμπειρος σέντερ έχασε για έναν πόντο το double-double, αλλά αποτελούν ρεκόρ περιόδου γι' αυτόν τόσο οι εννιά πόντοι όσο και τα 10 ριμπάουντ. Με τα 10 ριμπάουντ που είχε, έφτασε σε μία ξεχωριστή επίδοση. Έγινε ο ένατος παίκτης στην ιστορία της ΑΕΚ στο επαγγελματικό Πρωτάθλημα (από το 1992-93) που έφτασε τα 500. Χρειάστηκε 111 εμφανίσεις με τα κιτρινόμαυρα για να το καταφέρει.