Ήταν ο άνθρωπος που ηγήθηκε της αντεπίθεσης του Ρεθύμνου Cretan Kings στο σερί των πέντε νικών που το κράτησε στην κατηγορία. Στα παιχνίδια με Κύμη, Κολοσσό H Hotels, Ήφαιστο, Περιστέρι Βίκος Cola και Άρη, ο Στιβ Μπαρτ είχε συνολικά 122 πόντους (24,4 μέσος όρος) και με αυτούς έκλεισε τη σεζόν με 493 για να αναδειχτεί πρώτος σκόρερ της Betshop Basket League. Συνδύασε μάλιστα αυτό το επίτευγμα με ένα ξεχωριστό ρεκόρ.