Η έδρα «μίλησε» στα δύο παιχνίδια μεταξύ του Κολοσσού H Hotels και του Κόροιβου στην περσινή σεζόν. Πλησίασε στις 100 ασίστ καριέρας ο Λαρεντζάκης, έτοιμοι για τους 300 πόντους Ντέιβις και Χάρντινγκ.
Μοιρασμένες είναι οι νίκες στη μεταξύ των δύο ομάδων ιστορία στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ αφού μετράνε από δύο, μία εντός και μία εκτός έδρας. Στην 33η θέση των σκόρερ της κατηγορίας μπορεί να βρεθεί ο Χρήστος Ταπούτος. Με τις 100 ασίστ «φλερτάρει» ο Χάρης Γιαννόπουλος.
Σε συνέχεια των ανοιχτών λογαριασμών τους από την Α2 Εθνική κατηγορία, Αρκαδικός και Λαύριο θα αρχίσουν το Σάββατο (5/12, 17:00) να γράφουν τη μεταξύ τους ιστορία και στην Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Οχτώ νίκες σε 10 αγώνες της Α2 είχε το Λαύριο. Έτοιμοι για ατομικά επιτεύγματα Καββαδάς και Μπάρλος.