Επισημοποιήθηκε η συνεργασία του ΕΣΑΚΕ με τη B2B GAMING SERVICES (MALTA) LTD με την υπογραφή συμβολαίου σύμφωνα με το οποίο ο Μεγάλος Χορηγός της Basket League θα είναι το δημοφιλές www.betshop.gr.
Ο ΕΣΑΚΕ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση για τρία ακόμη χρόνια της χορηγικής συνεργασίας της με την ελληνική εταιρεία παροχής ολοκληρωμένων υπηρεσιών Ενέργειας WATT+VOLT και πρωτοπόρο στην ανάπτυξη καινοτόμων ενεργειακών λύσεων, η οποία θα συνεχίσει να στηρίζει την προσπάθεια των ομάδων της Basket League να προσφέρουν θέαμα και συγκινήσεις στους Έλληνες φιλάθλους.
Στην σημερινή (26/9) συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΣΑΚΕ εγκρίθηκε από τα μέλη η ανανέωση για δύο αγωνιστικές περιόδους, έως το 2020 της συνεργασίας με την ΕΡΤ για τα τηλεοπτικά δικαιώματα των 11 ΚΑΕ της Basket League.