Οι Βασίλης Σπανούλης, Δημήτρης Διαμαντίδης, Οκάρο Ουάιτ, Γιώργος Πρίντεζης και Λουκάς Μαυροκεφαλίδης αποτελούν την πεντάδα που δεν... χάνει ποτέ, την καλύτερη της Basket League ΣΚΡΑΤΣ για την σεζόν 2015-16 σύμφωνα με την ψηφοφορία στην οποία συμμετείχαν οι προπονητές και αρχηγοί των 14 ομάδων (που διαμορφώνουν σε ποσοστό 60% το τελικό αποτέλεσμα), εκπρόσωποι των Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης και το φίλαθλο κοινό. Χαρακτηριστικό της καλύτερης πεντάδας της αγωνιστικής χρονιάς 2015-16 είναι ότι αποτελείται από 4 Έλληνες μπασκετμπολίστες και μόνο έναν ξένο, τον Αμερικανό πρωτοεμφανιζόμενο στο ελληνικό Πρωτάθλημα Ουάιτ.