ΝΕA
ΝΕΑ
08-09-2022
ΕΘΝΙΚΗ

Με πέντε νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στην πρώτη φάση του EuroBasket αποχαιρετάει το Μιλάνο η Ελλάδα καθώς επιβλήθηκε με 90-69 της Εσθονίας και θα ταξιδέψει στο Βερολίνο για τους νοκ άουτ αγώνες με πρώτη αντίπαλο την Τσεχία.

06-09-2022
ΕΘΝΙΚΗ

Κάνοντας εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, όπου σημείωσε 60 πόντους και με κορυφαίο τον Γιάννη Αντετοκούνμπο που τελείωσε με 41 πόντους (προσωπικό ρεκόρ), η Εθνική ομάδα νίκησε και την Ουκρανία, με 99-79, και εξασφάλισε και μαθηματικά την πρώτη θέση του Γ' Ομίλου του Eurobasket 2022, κάνοντας το 4 στα 4.

05-09-2022
ΕΘΝΙΚΗ

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο EuroBasket σημείωσε η Εθνική μας ομάδα καθώς επιβλήθηκε με 93-77 της Μεγάλης Βρετανίας στο Μιλάνο και συνεχίζει ακάθεκτη, προκειμένου να τερματίσει στην κορυφή του τρίτου γκρουπ.

04-09-2022
ΕΘΝΙΚΗ

Η Εθνική ομάδα νίκησε στο Μιλάνο την Ιταλία (85-81) με... συνταγή παρόμοια με εκείνη του αγώνα της πρεμιέρας με αντίπαλο την Κροατία, και έκανε το «δύο στα δύο» για τον Γ’ Όμιλο της πρώτης φάσης του Ευρωμπάσκετ.

02-09-2022
ΕΘΝΙΚΗ

Με νίκη άρχισε τις υποχρεώσεις στο Ευρωμπάσκετ 2022 η Εθνική ομάδα καθώς στην πρεμιέρα της επικράτησε με 89-85 της Κροατίας, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι καθοριστικός στο τελευταίο λεπτό και να σημειώνει, όπως και ο Τάιλερ Ντόρσεϊ 27 πόντους.

02-09-2022
ΕΘΝΙΚΗ

Η αυλαία του Eurobasket 2022 για την Εθνική ομάδα, ανοίγει απόψε (18:00, ΕΡΤ1) στο Μιλάνο, με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να αντιμετωπίζει την Κροατία για την πρώτη αγωνιστική του Γ' ομίλου.