Το esake.gr ανέδειξε και παρουσίασε το νέο μεγάλο επίτευγμα του Βασίλη Σπανούλη που μέσα από τον 4ο και τελευταίο τελικό έγινε ο 3ος σκόρερ στην ιστορία της Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Δεν ήταν όμως το μοναδικό αφού σημείωσε ρεκόρ καριέρας στους τελικούς με τα έξι εύστοχα τρίποντα του με τα οποία παράλληλα ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του συνολικά στο Πρωτάθλημα αλλά και την κορυφαία φετινή επίδοση. Ρεκόρ καριέρας στους τελικούς για τον «V-Span» και οι 25 πόντοι. Τα επιτεύγματα του Γιάννη Σφαιρόπουλου και όλα τα ατομικά που αναδείχτηκαν από τον τελευταίο αγώνα της περιόδου για τον Ολυμπιακό.