Πριν την έναρξη των συναντήσεων της 23ης αγωνιστικής της κανονικής περιόδου της Basket League ΣΚΡΑΤΣ θα βραβευτούν οι TAGHeuer MVP των προηγούμενων αγωνιστικών. Λίγο πριν από το τζάμπολ της αυριανής (19/3, 17:00) αναμέτρησης Κολοσσός H Hotels – Καβάλας στο Βενετόκλειο θα απονεμηθεί από το μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΣΑΚΕ κ. Παναγιώτη Κουνάκη στον Τρέβορ Ρέλεφορντ των «θαλασσί» το βραβείο για την ανάδειξη του μαζί με τον Ουσμάν Κρούμπαλι του Λαυρίου σε TAGHeuer MVP τη 22ης αγωνιστικής.
Ο ΕΣΑΚΕ και η TAGHeuer ανακοινώνουν την συνεργασία τους για τα βραβεία των MVP της Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Στο εξής τα βραβεία του MVP της Αγωνιστικής, του Β’ Γύρου της κανονικής περιόδου και των Τελικών των Πλέι Οφ για τις θέσεις 1-2 της Basket League ΣΚΡΑΤΣ θα ονομάζονται βραβεία TAGHeuer MVP.