Ο ΕΣΑΚΕ σας εύχεται καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος με ένα πρωτότυπο βίντεο στο οποίο τα «αστέρια» της Basket League ΣΚΡΑΤΣ εμφανίζονται με τρόπο που δεν τα έχετε... συνηθίσει και εύχονται στους φιλάθλους!
Ο ΕΣΑΚΕ ανακοινώνει το αγωνιστικό και τηλεοπτικό πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής της Basket League ΣΚΡΑΤΣ, η οποία θα πραγματοποιηθεί το διήμερο 2-3 Ιανουαρίου 2016.
Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΣΑΚΕ και ο πρόεδρος του κ. Γιώργος Χαλβατζάκης συγχαίρουν τους Άρη, ΠΑΟΚ για την πρόκριση τους στο «Last 32» του Eurocup και τους εύχονται καλή επιτυχία στην συνέχεια του θεσμού.
Ο πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΣΑΚΕ κ. Γιώργος Χαλβατζάκης συμμετείχε στα εγκαίνια της Χριστουγεννιάτικης Έκθεσης Ζωγραφικής που έγιναν στο ««Mediterranean Cosmos» της Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο του Κοινωνικού Προγράμματος της ΟΠΑΠ «Ευχοστολίδια».
Το esakestore.gr γιορτάζει και προσφέρει δωρεάν αποστολή σε κάθε παραγγελία! Επωφεληθείτε από την προσφορά μας και κάντε τα πιο μπασκετικά δώρα στους αγαπημένους σας, χωρίς καμμία επιβάρυνση εξόδων αποστολής!
Ο πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΣΑΚΕ κ. Γιώργος Χαλβατζάκης έδωσε το «παρών» στα εγκαίνια της Χριστουγεννιάτικης Έκθεσης Ζωγραφικής που έγινε στο Athens Metro Mall στο πλαίσιο του Κοινωνικού Προγράμματος της ΟΠΑΠ «Ευχοστολίδια».
Για όγδοη συνεχόμενη χρονιά το Χριστοδούλειο Ίδρυμα υπήρξε το σημείο συνάντησης για το ελληνικό μπάσκετ. Ο ΕΣΑΚΕ και ο ΠΣΑΚ επισκέφτηκαν το Ίδρυμα προστασίας παιδιών προκειμένου να μοιράσουν δώρα και να δώσουν χαρά στα κορίτσια που φιλοξενούνται στο Χριστοδούλειο.
Ο πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΣΑΚΕ και αντιπρόεδρος της ULEB κ. Γιώργος Χαλβατζάκης μετέχει στην συνάντηση της ηγεσίας της FIBA με την ULEB και εκπροσώπους των κορυφαίων Ευρωπαϊκών Λιγκών που γίνεται στην έδρα της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας στο Μόναχο.
Το κοινωνικό του πρόσωπο για μία ακόμη φορά, δείχνει το ελληνικό μπάσκετ. Για 8η συνεχόμενη χρονιά, ο ΕΣΑΚΕ και ο ΠΣΑΚ, θα επισκεφτούν το Χριστοδούλειο, προκειμένου να μοιράσουν δώρα και χαρά, στα κορίτσια που φιλοξενούνται στο ίδρυμα.
Το τουρνουά μπάσκετ των Ολυμπιακών Αγώνων άρχισε με ήττα για την Εθνική ομάδα των ανδρών. Η ελληνική ομάδα ηττήθηκε από τον Καναδά με 79-86. Επόμενη υποχρέωση της την Τρίτη (30/7, 12:00) απέναντι στην Ισπανία.
Μετά την ανανέωση του συμβολαίου του Μιντάουγκας Κουζμίνσκας, η ΑΕΚ Betsson προχώρησε στην πρώτη προσθήκη στο ρόστερ της ανακοινώνοντας την απόκτηση του Πρέντις Χαμπ.
Δύο μέρες μετά την ανακοίνωση της απόκτησης του Νεοκλή Αβδάλα, το Περιστέρι προχώρησε και στην πρώτη κίνηση του στην αγορά των ξένων. Ανακοίνωσε την απόκτηση του έμπειρου, Αμερικανού γκαρντ Σι Τζέι Χάρις.
Η παραμονή του Μίροσλαβ Ραντούλιτσα ήταν το τελευταίο κομμάτι που μπήκε στο παζλ του ρόστερ του Αμαρουσίου της νέας σεζόν, αφού οι «κιτρινόμαυροι» ανακοίνωσαν την παραμονή του και για την περίοδο 2024-25.