Το Διοικητικό Συμβούλιο, ο πρόεδρος του κ. Ευάγγελος Γαλατσόπουλος και το προσωπικό του ΕΣΑΚΕ εκφράζουν την βαθιά οδύνη τους για τον αδόκητο χαμό του Αντώνη Νταή. Ο εκλιπών εργαζόταν από το 1992 στον Ολυμπιακό αρχικά ως υπεύθυνος των τμημάτων υποδομής του συλλόγου και τα τελευταία χρόνια ως βοηθός μάνατζερ. Θα τον θυμόμαστε πάντα για το ήθος του και την αγάπη του για το μπάσκετ.
Ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης παρέλαβε το βραβείο για την ανάδειξη του ως MVP του Δεκεμβρίου πριν την έναρξη της συνάντησης Προμηθέας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ για την 16η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της EKO Basket League. Την απονομή στον 35χρονο φόργουορντ σέντερ της ομάδας της Πάτρας έκανε ο «Νουρέγιεφ» του ελληνικού μπάσκετ και πρώην προπονητήςτης Εθνικής, Κώστας Πετρόπουλος.