Η Υδρόγειος Ασφαλιστική και ο ΕΣΑΚΕ, διοργανώτρια αρχή του ελληνικού πρωταθλήματος μπάσκετ, ανανέωσαν τη χορηγική τους συνεργασία για 8η συνεχή χρονιά. Ως επίσημος χορηγός της ΕΚΟ Basket League 2019-2020, η Υδρόγειος Ασφαλιστική αναδεικνύεται σε έναν από τους μακροβιότερους στρατηγικούς εταίρους του ΕΣΑΚΕ.
Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΣΑΚΕ και ο πρόεδρος κος Ευάγγελος Γαλατσόπουλος, εκφράζουν τη βαθειά τους θλίψη για την απώλεια του Σπύρου Βαρυπάτη.