Τις υποστηρικτικές του ενέργειες στο πλαίσιο της συνεργασίας τους για την Basket League, παρουσίασαν η ΕΚΟ και ο ΕΣΑΚΕ σε εκδήλωση που έλαβε χώρα την Τρίτη 26 Νοεμβρίου, στο Ίδρυμα Βασίλη και Ελίζας Γουλανδρή.
Με τον πρόεδρο του Πανελληνίου Συνδέσμου Αμειβόμενων Καλαθοσφαιριστών κ. Ανδρέα Γλυνιαδάκη, τον γενικό γραμματέα του Συνδέσμου, κ. Βασίλη Ξανθόπουλο, τον γενικό διευθυντή κ. Κώστα Αλεξανδρίδη και τον νομικό σύμβουλο κ. Γιάννη Ζαφειρόπουλο συναντήθηκαν σήμερα ο πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Ελληνικού Συνδέσμου Ανωνύμων Καλαθοσφαιρικών Εταιρειών κ. Ευάγγελος Γαλατσόπουλος, ο αντιπρόεδρος κ. Σταύρος Δουβής και στελέχη του ΕΣΑΚΕ.