Το… άτυπο τζάμπολ στο 24ο ΕΚΟ All Star Game έγινε το μεσημέρι της Τρίτης (4/2) στην πόλη που φιλοξενεί τη φετινή διοργάνωση, το Ηράκλειο. Μία πόλη που, όπως ανέφερε στον χαιρετισμό του και ο αντιπρόεδρος του ΕΣΑΚΕ κ. Σταύρος Δουβής, της ταιριάζει το μπάσκετ και ειδικά η συγκεκριμένη διοργάνωση.
Ο Διαγωνισμός Καρφωμάτων ενθουσιάζει τους μικρούς και μεγάλους φίλους του EKO All Star Game, καθώς η μια εντυπωσιακή φάση διαδέχεται την άλλη. O EKO Διαγωνισμός Καρφωμάτων του EKO All Star Game 2020 θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό «Δύο Αοράκια», στο ημίχρονο του Κεντρικού Αγώνα της ερχόμενης Κυριακής (9/2, 17:00) Team Calathes – Team Maciulis.
Ο Διαγωνισμός Τρίποντων είναι από τις κορυφαίες στιγμές κάθε EKO All Star Game και αποτελεί την εισαγωγή στο «κύριο πιάτο», τον Κεντρικό Αγώνα. Ο EKO Διαγωνισμός Τρίποντων του EKO All Star Game 2020 θα πραγματοποιηθεί πριν την έναρξη του Κεντρικού Αγώνα της ερχόμενης Κυριακής (9/2, 17:00) Team Calathes – Team Maciulis.